Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 2 000,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu
ZAJÍMAVOSTI
Meditační polštáře z Tibetu a Nepálu
29.08.2023 BLOG
Meditační polštáře z Tibetu a Nepálu
Meditační polštáře z Tibetu a Nepálu Originální meditační polštáře jsou vyráběny v Tibetu a Nepálu. K jejich výrobě se používají pouze přírodní produ... číst celé
Pokojové fontány
10.01.2023 BLOG
Pokojové fontány
Pokojové fontány Zavedení feng-shui do vašeho domova vám může změnit život. Feng shui je o vytváření rovnováhy, harmonie, přirozeného toku energie ... číst celé
Nové náramky na našem eshopu
05.11.2022 BLOG
Nové náramky na našem eshopu
Nové náramky v dárkových krabičkách. Krásný dárek pro ženy nejen k Vánocům. číst celé
Zobrazit všechny články
Chci zasílat newsletter

Newsletter bude zasílán na Vámi vložený kontaktní email :) Zasíláme jej max. dvakrát za měsíc a to pouze při akcích, slevách, nebo naskladnění nových produktů. 

 

                           

RYCHLÁ PLATBA KARTOU 

               

   

 
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. Sošky - Buddha
22.02.2017

Sošky - Buddha

Význam sošek - Buddha

Smějící se Buddha
V celé Asii je vyobrazován jako tlustý usměvavý mnich s velkým břichem. Často má na zádech plátěný pytel. Jeho pytel nikdy není prázdný, symbolizuje nekonečnou ochotu pomoci chudým a potřebným. V pytli většinou nosí jídlo, pití a jiné poklady. V ruce často drží Čínský vějíř, vějíř dávající přání. V dávných dobách tímto vějířem aristokraté kynuli svým poddaným, že jim bude vyhověno.
Buddha je též občas vyobrazen obklopený skupinou dovádějících dětí. Tento smějící se Buddha se stal patronem barmanů, ochráncem dětí a pánem zábavy. Je to také symbol plod-nosti, ale jde i o plodnost v případě, že například sháníte práci.
Dle Čínské historie byl Buddha Chánský mnich, který žil v období dynastie Liang, někdy kolem 907-923 po Kristu. Jeho buddhistickým jménem bylo Qieci, což znamená: Toto slibuji. Byl znám pro svou dobrou a milující povahu.
Buddha se vyskytuje i v Zenu, kde se o něm hovoří v jednom koánu. Buddha cestoval po světě a dával chudým dětem sladkosti. Cestoval od města k městu a peníze si bral pouze od ze-nových mnichů a studentů.

Buddha ve Feng shui
Buddha je ve Feng shui velmi častým symbolem. Většinou se objevuje jako Usměvavý Buddha. V tradici Feng shui je známo mnoho pozic a vyobrazení tohoto bůžka.
Buddhovo velké břicho a úsměv symbolizuj hojnost a štěstí a plný život.
Občas drží Buddha misku, což je tradiční symbol, se kterým je v buddhismu vyobrazován a značí bohatství.
Někdy má u nohou děti, nebo je táhnut skupinou chlapců na voze. Toto je symbol ochoty, vždy pomoci v nesnázi, a lásce, kterou dává všem okolo. Buddha chrání ty, kteří nemají jiné možnosti, jak se uchránit. Děti, které jej doprovázejí, nebo táhnou, symbolizují též nevinnost.
Existuje mnoho Buddhů pro různé příležitosti. Buddha pro bezpečné cestování má přes ra-meno svůj pytel a v ruce Kouli bohatství. Buddha pro prosperitu má ruce nad hlavou a svírá v nich ingot. Buddha pro lásku sedí s nohama u sebe, pytel má přes rameno a v ruce drží Kouli bohatství. Buddha na spirituální cesty drží vějíř a náhrdelník. Buddha šťastného domova má u sebe deštník. Buddha pro dlouhý život sedí na pytli požehnání v ruce má Kouli bohatství a v druhé ingot. Zlatý ingot na získání prosperity, je replikou starověkého čínského zlatého ingotu. Má tvar lodi, což symbolizuje hojnost. Zlatý ingot je ideální pro kancelářské prostory a domy. Umístěte tento pozitivní symbol do zóny bohatství, či kariéry. Velmi výrazně může ovlivnit vaši prosperitu.
Vějíř symbolizuje štěstí, Buddha jím mává, aby zažehnal problémy. Koule bohatství má stej-nou úlohu jako perla. Přináší moudrost. Miska přináší bohatství a úrodu, slunečník chrání před neštěstím, tak jako chrání před spálením od slunečních paprsků. Pokud Buddha sedí na penězích, nebo na pytli, chrání tak finance.
Je mnoho míst, kam lze Buddhu umístit. Buddha je symbolem moudrosti, štěstí, vyrovnanosti, osvícení, blahobytu a pozitivní energie. Proto se jedná o universální symbol ve Feng shui, který je vhodný téměř kamkoliv. Sochy Buddhů se staví od nepaměti, a některé dosahují enormních rozměrů.
Buddha se umisťuje do rohu místnosti, tam kde obvykle meditujeme, nebo na oltář. Takto umístěný symbolizuje vnitřní klid a hledání cíle a smyslu života. Jako usmívající Buddha zde symbolizuje požehnání na životní stezce.
Většina Feng Shui učenců radí umístit sošku Buddhy naproti hlavním dveřím, na stolek asi třicet centimetrů vysoký. V tomto místě může Buddha zahnat veškeré negativní energie, kte-ré dveřmi budou do domova pronikat. Buddha se smí též umístit do obývacího pokoje. Nej-lépe naproti předním hlavním dveřím.
Studenti si mohou umístit sošku Buddhy na svůj pracovní stůl. Jedná se o skvělé místo pro zvýšení učebního zápalu, schopností a pomůže ve studijních cílech, dodá stejnou energii, kterou potřeboval Buddha, když se snažil dosáhnout osvícení.
Pro obchodníky je ideální umístit sošku na recepční stůl. Takto umístěný Buddha přinese do firmy prosperitu a slávu.
Buddha se také umísťuje do zahrad, zde se nejvíce hodí v jeho vyobrazení v pozici lotosového sedu. Dodává harmonii místu.
Buddha by se neměl umísťovat do ložnic, koupelen, ani do jídelny, takové jednání se považuje za nevhodné. Poté zde může dojít ke špatnému proudění energie.
Buddha by též neměl nikdy stát na holé zemi. Feng shui experti radí, že by měl být minimál-ně 4 cm od země, jinak také dochází ke špatnému proudění energie Cchi.
K Buddhovi je třeba se chovat s respektem a zacházet s ním s úctou, kterou si zasluhuje, pak trvale přináší do domova blahodárnou energii a svým majitelům se hojně odvděčuje.
Podle starých folklorních legend platilo, že pokud chtěl člověk, aby k němu přišlo štěstí, měl dobrý den, vyhýbala se mu smůla, uzdravil se, nebo chtěl splnit nějaké přání, měl by pohladit Buddhovo břicho pro štěstí.

Thajský Buddha – je z velké většiny symbolem meditace a zklidnění, v těchto pozicích je také nejčastěji zobrazován. Je vhodné umístit tam, kde očekáváte zklidnění energií, odstranění chaosu a velmi klidné proudění energie.

 


Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

  Jsme dovozci zboží z Tibetu, Nepálu a Indie.

SKVĚLÉ CENY A DOPRAVA ZDARMA

Jsme přímý dovozce mnoha produktů a proto máme výhodné ceny

Doprava ZDARMA při nákupu nad 2 000,- Kč po celé ČR

Na Slovensko zboží neposíláme v rámci slovenského zákonu o obalech!!!

RYCHLÝ KONTAKT

Magic Spell

+ 420 776 026 352

Po - Pá - 9 - 16 hod.

info@magic-spell.cz

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz